Protezoplastyki stawów

W chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego zniszczeniu ulega chrząstka stawowa warstwa podchrzęstna ulega sklerotyzacji twożą się torbiele podchrzęstne i wyrośla kostne, dochodzi do nasilenia zmian na podołożu stanu zapalnego takich jak nadmierny wysięk w stawie, zwłóknienie torebki stawowej, szpara stawowa ulega przewężeniu.

W wyniku tych zmian dochodzi do ograniczenia ruchomości stawu, deformacji stawu, osłabienia siły mięśniowej i ograniczenia ruchomości stawu kolanowego.

Nie leczona choroba zwyrodnieniowa może doprowadzić do kalectwa pacjenta

proteza biodra rzeszów

Na ostateczny sukces przy protezoplastyce stawu biodrowego składa się wiele czynników takich jak:

-wybór dostępu operacyjnego
-wybór między implantem cementowanym a osadzanym bezcementowo
-wybór między implantem ze stabilizacją tylą a implantem z zachachowaniem własnego więzadła krzyżowego tylnego

Wszystkie te decyzje są podejmowane po idywidualnej ocenie każdego pacjenta

Nie wachaj się pytać jaki impalst zostanie zastosowany w twoim przypadku i dlaszczego jest to najlepszy wybór dla ciebie.

 

proteza biodra rzeszów

Jak wygląda standardowy zabieg protezoplastyki stawu kolanowego?

Wykonujemy cięcie w lini pośrdokowej kolana przecinamy skórę i tkankę pdskórną, poprzez przecięcie torebki stawoewej otwieramy staw, Zwichamy rzepkę.
Usuwamy przerośniętą błonę maziową, łąkotki, więzadło krzyżowe i osteofity. Następnie przy użyciu specjalnych przymiarów oseniamy rozmiar implantu.
Przy użyciu bloków tnących i piły wykonujemy odpowiednie przycięcie kości udowej i piszczelowej. Następnie impalntujemy element piszczelowy, udowy i wkład polietylenowy. Sprawdzamy stabilność stawu zakres ruchomości. Szyjemy warstwowo tkanki Zakładmay opatrunek i kończymy operację.

proteza biodra rzeszów

Protezoplastyka stawów | ORTHO-TWINS - Zabiegi operacyjne

Protezoplastyka stawów | ORTHO-TWINS - Zabiegi operacyjne Realizujemy protezoplatyki wszystkich stawów poprzez wymianę zmienionych chorobowo powierzchni stawu na sztuczne (proteza). Szybko i tanio!

TOP